Przepisy.org to więcej niż blog kulinarny, to rodzina, którą połączyła pasja

Wszyscy jak tu jesteśmy, zarówno prowadzący bloga jak i czytelnicy, jesteśmy wielką rodziną, którą nie łączą więzy krwi lecz miłość do gotowania, smaków, kulinariów, kultury i jedzenia.

Jak w każdej rodzinie są różne głosy. Część z nas trzyma się w kuchni tradycji i ściśle określonych schematów oraz procedur a część z nas lubi eksperymentować, łączyć smaki wcześniej nie łączone. Jednak wszyscy z nas chcą w kuchni zachwycać nasze poczucie smaku.

To wszystko znajdziecie na przepisy.org. Połączenie tradycji i eksperymentów. Sprawdzonych przepisów i nowości. Bo łączy nas kuchnia.

Nasza historia

Z kuchnią związani byliśmy od zawsze. Odkąd pamiętamy realizowaliśmy swoje pasje przy kuchenkach i piekarnikach. Zarówno we wczesnych latach dzieciństwa jak i teraz, ciągle gotowaliśmy i kochaliśmy to. Robiliśmy to po części zawodowo a po części hobbystycznie. Zawsze jednak z pełną pasją.

Czasy się zmieniają i zmieniają się narzędzia. Początkowo jak każdy kucharz, prowadziliśmy własne zapiski na papierze. na wzór zeszytów kucharskich naszych mam i babć. Później w wersji elektronicznej czy też zapisując w zakładkach przeglądarki ulubione przepisy. Od tego był już tylko krok do połączenia sił i powstania serwisu przepisy.org.

“Zamiast wychodzić na kolację, kup dobre jedzenie. Gotowanie w domu świadczy o uczuciu. W czasach złej koniunktury ważniejsze jest, aby zadbać o własne samopoczucie.”

Ina Garten

Nasi autorzy

Maciej Jaworski

Uwielbiam gotować i z tym połączyłem swoją przyszłość. Pracuję w kuchni świetnej amerykańskiej restauracji w Krakowie i realizuję się tu w tym, co kocham najbardziej – grillu i mięsie.

Lucyna Walczak

Gotuję w domu jako kurka domowa. Ze względu na małe dzieci moją pasją jest BLW i dieta maleńkich. Mały człowiek uczy się jedzenia i uczy się smaków. A my jesteśmy ich przewodnikiem.

Daria Poznańska

Ja w przeciwieństwie do Maćka, jestem miłośnikiem zielonego. Gotuję w stylu vege od lat i codziennie odkrywam nowe smaki tej niesamowitej krainy. Bo przepisy vege są dla wszystkich.

Hanna Wilczak

Dla mnie kuchnia to podróże a podróże to kuchnia. Zwiedzam świat od strony kulinarnej. Bo najłatwiej poznać kulturę danego miejsca zaglądając im w ich własne gary.