Przepisy.org to więcej niż blog kulinarny, to rodzina, którą połączyła pasja

Wszyscy jak tu jesteśmy, zarówno prowadzący bloga jak i czytelnicy, jesteśmy wielką rodziną, którą nie łączą więzy krwi lecz miłość do gotowania, smaków, kulinariów, kultury i jedzenia.

Jak w każdej rodzinie są różne głosy. Część z nas trzyma się w kuchni tradycji i ściśle określonych schematów oraz procedur a część z nas lubi eksperymentować, łączyć smaki wcześniej nie łączone. Jednak wszyscy z nas chcą w kuchni zachwycać nasze poczucie smaku.

To wszystko znajdziecie na przepisy.org. Połączenie tradycji i eksperymentów. Sprawdzonych przepisów i nowości. Bo łączy nas kuchnia.

Nasza historia

Z kuchnią związani byliśmy od zawsze. Odkąd pamiętamy realizowaliśmy swoje pasje przy kuchenkach i piekarnikach. Zarówno we wczesnych latach dzieciństwa jak i teraz, ciągle gotowaliśmy i kochaliśmy to. Robiliśmy to po części zawodowo a po części hobbystycznie. Zawsze jednak z pełną pasją.

Czasy się zmieniają i zmieniają się narzędzia. Początkowo jak każdy kucharz, prowadziliśmy własne zapiski na papierze. na wzór zeszytów kucharskich naszych mam i babć. Później w wersji elektronicznej czy też zapisując w zakładkach przeglądarki ulubione przepisy. Od tego był już tylko krok do połączenia sił i powstania serwisu przepisy.org.

“Zamiast wychodzić na kolację, kup dobre jedzenie. Gotowanie w domu świadczy o uczuciu. W czasach złej koniunktury ważniejsze jest, aby zadbać o własne samopoczucie.”

Ina Garten

Nasi autorzy

Maciej Jaworski

Uwielbiam gotować i z tym połączyłem swoją przyszłość. Pracuję w kuchni świetnej amerykańskiej restauracji w Krakowie i realizuję się tu w tym, co kocham najbardziej – grillu i mięsie.

Lucyna Walczak

Gotuję w domu jako kurka domowa. Ze względu na małe dzieci moją pasją jest BLW i dieta maleńkich. Mały człowiek uczy się jedzenia i uczy się smaków. A my jesteśmy ich przewodnikiem.

Daria Poznańska

Ja w przeciwieństwie do Maćka, jestem miłośnikiem zielonego. Gotuję w stylu vege od lat i codziennie odkrywam nowe smaki tej niesamowitej krainy. Bo przepisy vege są dla wszystkich.

Hanna Wilczak

Dla mnie kuchnia to podróże a podróże to kuchnia. Zwiedzam świat od strony kulinarnej. Bo najłatwiej poznać kulturę danego miejsca zaglądając im w ich własne gary.

Blog kulinarny to strona internetowa, która skupia się na tematyce gotowania, przepisów, porad kulinarnych itp. Celem takiego bloga jest przekazanie użytkownikom informacji na temat gotowania, jak również wymienianie się przepisami i doświadczeniami związanymi z gotowaniem. Blogi kulinarne mogą często mieć formę osobistego dziennika, w którym autor zamieszcza przepisy i informacje na temat gotowania. Wiele blogów kulinarnych skupia się na określonym rodzaju kuchni, takim jak kuchnia włoska, kuchnia meksykańska lub kuchnia chińska. Inne blogi kulinarne skupiają się na szerokiej gamie tematów, takich jak dieta, zdrowe odżywianie, gotowanie na świeżym powietrzu lub gotowanie dla dzieci. Blogi kulinarne mogą zawierać również wskazówki dotyczące wybierania produktów spożywczych, które są zdrowe i odpowiednie dla danego stylu życia.

Blog kulinarny powinien zawierać przepisy na różne potrawy, wskazówki dotyczące gotowania, porady dotyczące zdrowego odżywiania, porady dotyczące wyboru produktów spożywczych, informacje na temat restauracji, informacje o różnych rodzajach kuchni, wskazówki dotyczące przechowywania żywności, informacje o lokalnych produktach spożywczych, wskazówki dotyczące przygotowywania potraw na świeżym powietrzu, przepisy na desery, informacje o organizacjach i wydarzeniach kulinarnych oraz wskazówki dotyczące gotowania dla dzieci.

Najpopularniejsze przepisy to: spaghetti carbonara, lasagne, risotto, pizza, burgery, spaghetti bolognese, sałatka grecka, tacos, chili con carne, curry, kurczak po tajsku, risotto z kurczakiem, zapiekanki, naleśniki, kanapki, zupa pomidorowa, zupa ogórkowa, pierogi, gulasz, naleśniki z serem, pizza z kurczakiem, sałatka cezar, sałatka z kurczakiem, brownie, ciasto czekoladowe, tiramisu i wiele innych.

Gotowanie w domu ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ jest znacznie tańsze niż zamawianie jedzenia z zewnątrz. Po drugie, gotowanie w domu jest zdrowsze niż jedzenie w restauracji, ponieważ można kontrolować jakość i ilość składników, które są używane do przygotowania potraw. Po trzecie, gotowanie w domu pozwala spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ wszyscy wspólnie mogą przygotować posiłek. Po czwarte, gotowanie w domu jest przyjemne i może być świetnym sposobem na relaks i odpoczynek. Po piąte, gotowanie w domu pozwala poznać nowe składniki i techniki gotowania, co może być bardzo ciekawe i interesujące.