Strona główna Blog Jak przygotować się na lepszy sen?
Jak przygotować się na lepszy sen?

Jak przygotować się na lepszy sen?

Oto wskazówki, które sprawią, że sypialnia stanie się oazą relaksu, gdzie szerzy się spokój duszy i ciała. Czy nadszedł czas, aby wymienić meble w sypialni? Pamiętaj, że proste, naturalne otoczenie, może mieć duży wpływ na Twój nocny sen i stworzyć idealne miejsce na relaks pod koniec dnia. Tutaj zebraliśmy sztuczki, dzięki którym Twoja sypialnia stanie się cichym i inspirującym miejscem.

 1. Pozbądź się zbędnych rzeczy. Czy bałagan w domu jest oznaką bałaganu w umyśle? Najlepiej starać się, aby sypialnia była jak najlepiej zorganizowana i uporządkowana. Zacznij od wyczyszczenia stolika nocnego i pozbądź się wszystkiego oprócz najpotrzebniejszych rzeczy – książek, lampki nocnej, szklanki wody, kremu do skóry i ładnego kwiatka – te rzeczy oczywiście powinieneś zachować! Wszystko inne powinno być przechowywane poza zasięgiem wzroku, jeśli tak zrobisz, przyniesie Ci to korzyści.
 2. Stań się jednością z naturą. Nie każdy jest zadowolony z posiadania dużej ściany z oknem w sypialni, ale wprowadzenie większej ilości natury do domu to zawsze dobry pomysł. Udekoruj dużymi zielonymi roślinami doniczkowymi, kwiatami ciętymi i pięknymi, suszonymi gałązkami.
 3. Symetryczny sen. Proste, ale dobrze wyważone wnętrze to najlepsza wskazówka dla tych, którzy chcą nadać sypialni więcej zen. Udekoruj stolikiem nocnym po każdej stronie łóżka – jasne, naturalne drewno to dobry wybór – i wybierz lampy z pięknym światłem, które chcesz umieścić na górze. Aby pomieszczenie sprawiało wrażenie jak najspokojniejszego, należy trzymać się stylowego tła i najlepiej mieć białe ściany i pościel.
 4. Ciesz się widokiem. Sypialnia z niewielkim widokiem zdecydowanie odpręża. Możesz ustawić krzesło przed oknem, aby naprawdę móc podziwiać widok – nawet tętniące życiem środowisko miejskie może sprawić, że poczujesz się spokojniej. Upewnij się również, że ramy okienne nie są pełne niepotrzebnych rzeczy i odsuń zasłony, aby uzyskać jak najwięcej kontaktu z naturą. W lecie nie ma nic lepszego niż spanie przy otwartym oknie!
 5. Sztuka ukoronowaniem dzieła. Wnieś trochę sztuki (oczywiście z umiarem, by nie wprowadzić bałaganu) do sypialni, aby stworzyć pozytywny i bardzo osobisty pokój. Wybierz prace i fotografie, które przypominają o przyjaciołach, rodzinie i innych, których kochasz.
 6. Uczyń z sypialni strefę bez elektroniki. Sypialnia powinna być przeznaczona dla dwóch głównych rzeczy: snu i relaksu. Ułatw sobie korzystanie z pokoju, czyniąc go strefą wolną od technologii! Przyzwyczajenie się do tego może być trudne, ale nieprzynoszenie komputera lub telefonu komórkowego do sypialni pomaga zasnąć i unikać pobudek w nocy. Unikasz w ten sposób także oglądania wielu świateł ładowania w nocy. Jeśli używasz telefonu jako budzika, rozważ zakup prawdziwego budzika.
 7. Zadbaj o świeże powietrze. Sypialnie powinny być wietrzone przez cały rok, nawet jeśli jest to zaledwie pięć minut dziennie – uwięzione powietrze nie jest dobre, jeśli chcesz dobrze przespać noc. Codziennie wietrz sypialnię, aby pozostała świeża.
 8. Wybierz stonowane odcienie. Neutralne palety kolorów są dobre, gdy chcesz stworzyć w pomieszczeniu relaksującą atmosferę. Jeśli czujesz się odważnie, możesz wybrać kojący odcień, taki jak stonowany niebieski lub zielony. Ważne jest, aby unikać ostrych i ostrych kolorów oraz trzymać się kolorów stonowanych.
 9. Zainwestuj w naturalną fakturę. Zbliż się do natury, podkreślając surowe piękno naturalnych materiałów, takich jak prześcieradła z niebielonej bawełny, poszewki na poduszki z czystego lnu i proste drewniane meble.
  Skoncentruj się na teksturach i materiałach, które sprawiają, że czujesz się dobrze, oraz palecie neutralnych odcieni. Razem tworzą spokojną oazę, w której dobrze się wyśpisz.
 10. Zmieniaj pościel raz w tygodniu. Czy jest coś wygodniejszego niż pójście spać w świeżo wypranej pościeli? Upewnij się, że zmieniasz pościel raz w tygodniu. Możesz przedłużyć uczucie czystości, spryskując łóżko sprayem do lnu przed pójściem spać.
 11. Dodaj kojącą tapetę. Jeśli nie masz pięknego widoku z okna sypialni, dlaczego nie stworzyć własnej tapety? Wybierz tę z dużą ilością liści, ptaków i drzew, dzięki czemu możesz śnić w bardziej zielonym otoczeniu, gdy nadejdzie pora snu.
ZOBACZ TAKŻE:  Jak zorganizować swój czas pracy?

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*